پرسش های متداول

 • هزینه ارسال سفارش چطور محاسبه می شود؟

 • سفارش چه زمانی به دستم می‌رسد؟

 • آیا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟

 • آیا امکان خرید کتاب دست دوم هم وجود دارد؟

 • آیا قیمت کتابها و دیگر محصولات سایت به روز است؟

 • آیا امکان استرداد سفارش وجود دارد؟

 • آیا بوک لند برای مشتریان تخفیف در نظر می‌گیرد؟

 • اگر قیمت محصولات سفارش داده شده تغییر کرده باشد سفارش به چه شکل ارسال می شود؟

 • اگر تحویل بسته پستی توسط مأمور پست ممکن نباشد چه اتفاقی می افتد؟

 • برای استرداد مانده حساب اعتباری در سایت چطور باید اقدام کرد؟

 • اگر هنگام پرداخت آنلاین وجه از حسابم کسر شد ولی پرداخت در سایت تأیید نشد چه اقدامی باید انجام دهم؟

 • آیا خرید کتاب مشمول مالیات بر ارزش افزوده است؟

 • شکایات و پیشنهادات خود را چطور مطرح کنیم؟

 • آیا خدمات پس از فروش توسط کتاب فردا ارائه می شود؟

 • هزینه سفارش را چطور پرداخت کنم؟

هزینه ارسال سفارش چطور محاسبه می شود؟

هزینه ارسال سفارش شامل هزینه بسته بندی و آماده سازی و هزینه پست است. سیستم فروش آنلاین بوک لند براساس مبلغ خرید مشتری، خرید های بالای ۱۵۰ هزار تومان را بصورت رایگان و خرید های کمتر ازین سقف را طبق تعرفه شرکت پست تنظیم گردیده و مجموعه هزینه بسته بندی و ارسال با توجه به روش پست مورد نظر محاسبه گردیده و در سفارش اعمال می‌گردد

 

سفارش چه زمانی به دستم می‌رسد؟

پس از ثبت سفارش در سایت، به مدت یکروز کاری زمان برای بسته بندی کالا نیاز است و سپس مرسوله به اداره پست تحویل میگردد.

یک روز پس از ارسال بسته، می‌توانید کد رهگیری را با مراجعه به بخش کاربری و مشاهده سفارش و یا بررسی ایمیل تأیید ارسال بدست آورید. این کد را می‌توانید در سایت رهگیری مرسولات پستی وارد کرده و آخرین وضعیت بسته را مشاهده کنید. توجه داشته باشید که گاهی، به روزرسانی اطلاعات کد رهگیری توسط اداره پست با تأخیر انجام می شود.

پس از ارسال بسته، مسئولیت آن بر عهده اداره پست جمهوری اسلامی ایران بوده و بوک لند هیچ اقدامی روی آن نمی‌تواند انجام دهد. از اینرو اگر بعد از ارسال در زمان مقرر بسته به دستتان نرسید می‌توانید با در دست داشتن کد رهگیری به اداره پست مراجعه کرده و وضعیت آنرا جویا شوید. با توجه به اینکه کلیه بسته‌ها با بیمه ارسال می‌شوند اداره پست موظف است در صورت عدم تحویل بسته، خسارت وارده را طبق قوانین پست به شما پرداخت کند

 

آیا امکان پرداخت در محل وجود دارد؟

پرداخت در محل صرفاً برای ارسال به آدرس‌های واقع در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ممکن است. به این منظور باید ابتدا سفارش خود را ثبت کرده و روش ارسال را نیز” پرداخت درب منزل” انتخاب کنید. در مرحله بعد با بخش سفارشات تلفنی بوک لند تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهید. مسئول سفارشات امکان ارسال به صورت پس کرایه را بررسی کرده و در صورت وجود این امکان، سفارش با هماهنگی شما به صورت پیک موتوری و پس کرایه برایتان ارسال خواهد شد.

 

آیا قیمت کتابها و دیگر محصولات سایت به روز است؟

بوک لند با توجه به ارتباط مستقیم با بخش عمده‌ای از ناشران و مراکز توزیع معتبر کتاب در سطح کشور، قیمت برخی کتاب‌ها و محصولات فرهنگی را بر اساس اعلام این مراکز به صورت روزانه به روزرسانی می‌کند. با این وجود به دلیل تغییرات پی در پی قیمت، عدم اطلاع رسانی منسجم و کامل از طرف ناشران و همچنین حجم بسیار زیاد محصولات عرضه شده در سیستم، ممکن است در برخی موارد که محصول در انبار موجود نبوده، قیمت محصول با قیمت سفارش داده شده تفاوت داشته باشد

 

آیا امکان استرداد سفارش وجود دارد؟

برخی پایانه‌های پرداخت آنلاین برای پردازش درخواست پرداخت، درصدی از مبلغ دریافتی مشتریان را کسر کرده و مابقی را به حساب بوک لند پرداخت می‌کنند. بوک لند در سفارش‌های تکمیل شده این هزینه را از مشتریان دریافت نمی‌کند، همچنین اگر پس از پرداخت وجه سفارش و صدور فاکتور بخواهید سفارش مسترد شود، باید طی همان روز کاری ( حداکثر تا ساعت ۱۶:۰۰ همان روز) موضوع را به بوک لند از طریق تلفن، اطلاع دهید، پس از آن، این وجه به علاوه هزینه جمع آوری و آماده سازی سفارش از شما دریافت می‌شود.

بدین ترتیب از فردای روز سفارش تا روز سوم کاری ( که برخی یا تمام کتاب ها تهیه شده اند) یا هنگامی که با تهیه کتابی که افزایش قیمت داشته موافقت شده است، در صورت لغو سفارش، ممکن است تا ۱۵% از مبلغ کل سفارش کسر گردیده و مابقی به حساب اعتباری‌تان منظور شود.

 

آیا بوک لند برای مشتریان تخفیف در نظر می‌گیرد؟

متأسفانه حاشیه سود کتاب نسبت به کسب و کارهای دیگر بسیار ناچیز بوده و از اینرو ارائه تخفیف به مشتریان محترم بسیار دشوار است. با این وجود بوک لند در برخی موارد برای عرضه محصولات خود تخفیف ویژه در نظر می‌گیرد که این تخفیفات بصورت تخفیف شگفت انگیز در بازه ی زمانی مشخصی بروی محصولات سایت اعمال میشود و همچنین براساس مبلغ خرید مشتریان، به مشتریان خاص تخفیفات و هدایای ویژه تعلق میگیرد.

 

اگر قیمت محصولات سفارش داده شده تغییر کرده باشد سفارش به چه شکل ارسال می شود؟

متأسفانه علیرغم تلاش ما ممکن است قیمت اقلام سفارش داده شده به دلیل تغییر قیمت از طرف ناشر یا در نتیجه تجدید چاپ با قیمتی که در فاکتور ذکر شده تطابق نداشته باشد. در این حالت مسئول سفارشات از طریق ایمیل موضوع را به شما اطلاع داده و لازم است افزایش قیمت را به صورت افزایش اعتبار در سایت و یا واریز به حساب پرداخت کرده و موضوع را به ما اطلاع دهید تا سفارش‌تان ارسال شود

 

اگر موارد سفارش داده شده موجود نباشد وجه آن چطور مسترد می گردد؟

در صورتیکه موارد سفارش داده شده در انبار بوک لند موجود نبوده و امکان تهیه آن از طریق شبکه تأمین بوک لند نیز مقدور نباشد، آن مورد مسترد گردیده و مسئله از طریق ایمیل یا تلفنی به شما اطلاع داده می‌شود.

وجه اقلام مسترد شده در حساب اعتباری شما در سایت منظور می‌شود. این وجه را می‌توانید برای پرداخت هزینه سفارش‌های بعدی خود مورد استفاده قرار داده و یا با مراجعه به بخش کاربری خود، درخواست استرداد آن به حساب بانکی خود را ثبت فرمایید.

 

اگر تحویل بسته پستی توسط مأمور پست ممکن نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر هنگام مراجعه مأمور پست در محل حضور نداشته باشید، طبق قوانین پست دوباره به شما مراجعه خواهند کرد. اگر باز هم حضور نداشته باشید رسیدی با ذکر شماره و تاریخ مراجعه در محل قرار می‌دهند تا با استفاده از آن به اداره پست مراجعه کرده و بسته را تحویل بگیرد. اگر ظرف مدت مشخص مراجعه نفرمایید بسته به فرستنده که بوک لند است مرجوع می‌شود..

همچنین ممکن است به دلیل صحیح نبودن یا کامل نبودن آدرس، اشتباه بودن کد پستی و یا عدم شناسایی آدرس توسط مأمور پست، بسته مرجوع شود. در این حالت مسئول سفارشات با شما تماس گرفته و موضوع را اطلاع می‌دهد. برای ارسال مجدد بسته لازم است هزینه پست را دوباره واریز فرمایید.

 

برای استرداد مانده حساب اعتباری در سایت چطور باید اقدام کرد؟

برای ثبت درخواست استرداد باید شماره شبا حساب بانکی خود را در اختیار داشته باشید. این شماره را می توانید از طرق مراجعه به سایت بانک خود یا شعب آن دریافت کنید. پس از دریافت شماره شبا وارد حساب کاربری خود شده و از منوی سمت راست روی گزینه اعتبارات من کلیک کنید. در این بخش کادری با عنوان استرداد اعتبار وجود دارد. مبلغی که می خواهید به حسابتان مسترد شود را به تومان وارد کرده و در کادر پایین آن شماره شبا حساب بانکی که به نام خودتان است را وارد کنید. سپس روی دکمه درخواست مرجوعی کلیک کنید.

بدین ترتیب درخواست مرجوعی شما ثبت شده و ایمیل تأیید آن نیز برایتان به صورت خودکار ارسال می‌شود. درخواست‌های استرداد ظرف ۱ تا ۳ روز کاری بررسی شده و استرداد از طریق سیستم پایا انجام می‌شود. پس از استرداد یک ایمیل حاوی رسید سیستم پایا برایتان ارسال خواهد شد.

 

اگر هنگام پرداخت آنلاین وجه از حسابم کسر شد ولی پرداخت در سایت تأیید نشد چه اقدامی باید انجام دهم؟

متأسفانه در موارد استثنایی به دلیل اشکال در سیستم پایانه پرداخت، ارتباط بین سرور بانک و سرور کتابفروشی و یا دیگر حالت‌های پیش‌بینی نشده امکان کسر وجه از حساب شما و عدم تأیید پرداخت وجود دارد. در حالت عادی پایانه‌های پرداخت بانک این گونه تراکنش‌ها را به صورت خودکار مسترد کرده و وجه ظرف مدت چند دقیقه تا حداکثر چند روز به حساب بانکی شما متسرد می‌گردد.

اگر پس از گذشت ۳ روز کاری وجه به حسابتان مسترد نگردید، مسئله را با ذکر تاریخ و ساعت واریز، کد پیگیری را تلفنی به بخش فروش آنلاین بوک لند در میان بگذارید، پس از استعلام از بانک و در صورت صحیح بودن پرداخت، سفارشتان تایید میشود.

 

آیا خرید کتاب مشمول مالیات بر ارزش افزوده است؟

خوشبختانه قانون گذار محترم در قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز فروش کتاب را از شمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کرده است. مطابق بابند ۵ ماده ۱۲ قانون مالیات برارزش افزوده کتاب جزئ کالاهای معاف بوده وفروش آن مشمول مالیات وعوارض ارزش افزوده نمیباشد.

از اینرو بوک لند نیز مالیاتی بابت خرید کتاب از مشتریان خود اخذ نکرده و هزینه پرداختی صرفاً شامل قیمت پشت جلد کتاب و هزینه بسته بندی و پست خواهد بود.

 

شکایات و پیشنهادات خود را چطور مطرح کنیم؟

ما همواره تلاش کرده ایم خدماتی مناسب و بهتر از دیگر کتابفروشی ها به کاربرانمان ارائه کنیم. با این وجود ممکن است در هر مرحله از ثبت سفارش شما تا دریافت آن با مشکلی روبرو شده باشید و یا پیشنهادی برای بهبود امور داشته باشید.

مدیر سایت، آقای علیرضا درستیان، صمیمانه پذیرای انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان است.

برای این منظور می توانید به یکی از روشهای زیر با ایشان تماس بگیرید:

 • آدرس ایمیل مستقیم:

 • r.dorostian@gmail.com

 • a.atarod1981@gmail.com

 • تماس طی ساعات ۱۰ الی ۱۸:۰۰ با تلفن ۹۱۰۱۳۶۳۷ ۰۲۱

 • تماس طی ساعات ۱۰ الی ۱۸:۰۰ با تلفن ۵۵۹۰۴۲۰۳ ۰۲۱

آیا خدمات پس از فروش توسط بوک لند ارائه می شود؟

کتابفروشی بوک لند همانند دیگر کتابفروشی ها صرفاً کتابهای مورد نیاز مشتریان را در اختیار آنها قرار داده و هرگونه خدمات و پشتیبانی در خصوص کتاب بر عهده ناشر مربوطه است. بدین ترتیب پس از ارسال کتاب برای مشتری، مسئولیت بوک لند در خصوص سفارش مشتری به اتمام می رسد.

 

هزینه سفارش را چطور پرداخت کنم؟

علاوه بر امکان پرداخت آنلاین از طریق پایانه‌های پرداخت بانکی، امکان پرداخت هزینه سفارش از طریق مراجعه به شعب بانک‌ها و یا کارت به کارت نیز وجود دارد.

 

پرداخت الکترونیکی

پرداخت آنلاین از طریق پایانه های پرداخت بانکهای ملت، پارسیان، اقتصاد نوین و سامان انجام می‌شود. هنگام ثبت سفارش می‌توانید یکی از پایانه‌های پرداخت را انتخاب کرده و با در دست داشتن اطلاعات کارت خود شامل شماره ۱۶ رقمی، شماره ۳ یا چهار رقمی CVV، تاریخ انقضا و رمز دوم هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنید. در روش پرداخت آنلاین، در صورت تأیید پرداخت سفارش به صورت خودکار به صورت فاکتور شده تبدیل گردیده و با اولویت بالاتری نسبت به پرداخت بانکی در فهرست آماده سازی قرار می‌گیرد.

توجه داشته باشید که برای پرداخت آنلاین لازم نیست کارت بانکی‌تان توسط همان پایانه پرداخت صادر شده باشد و پایانه‌های پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب قابل استفاده هستند.

 

پرداخت بانکی

اگر به هر دلیل امکان پرداخت آنلاین برایتان وجود ندارد، می‌توانید وجه سفارش را از طریق شبکه بانکی به یکی از حساب‌های بوک لند واریز فرمایید.

دراین حالت لازم است پس از واریز وجه خرید، اطلاعات شامل تاریخ واریز، کد پیگیری واریز، مبلغ واریزی را از طریق تلفنی ۰۲۱۵۵۹۰۴۲۰۳ اطلاع دهید.

شماره کارت: ۶۰۶۳۷۳۱۰۶۳۱۰۶۳۵۳۱۶۲۹

بانک مهر ایران

نام صاحب حساب: آقای سید عباس عطارد

توجه! پس از واریز وجه، حداکثر ظرف ۲ روز اطلاعات واریز را برای ما ایمیل کرده یا تلفنی اطلاع دهید. در غیر اینصورت تأیید واریز ممکن است با تاخیر انجام شود

افزایش اعتبار در سایت

کتابفروشی بوک لند به سیستم اعتبار داخلی مجهز است. شما می‌توانید در بخش کاربری خود، با کلیک بر روی دکمه افزایش اعتبار و انتخاب روش پرداخت مورد نظر خود، اعتباری را به حساب خود در سایت واریز نمایید. بدین ترتیب دیگر لازم نیست هر بار برای پرداخت هزینه سفارشات خود به بانک مراجعه کنید و با اعتبار موجود در حساب خود، هزینه سفارش را پرداخت می‌کنید.

مسئولین کتاب فروشی بوک لند در ساعات اداری از طریق تلفن و ایمیل و در ساعات غیر اداری از طریق ایمیل در خدمت شما هستند تا سؤالات و مشکلاتی که ممکن است برایتان مطرح شود را پاسخ دهند.